Mis on PETMILO ?

Petmilo on minu leinast ja igatsusest sündinud bränd, minu teraapia !
Pühendatud minu kallile, labrador Milole - 3 aastat tingimusteta suurt armastust ! Läbi Petmilo, soovin nüüd kogu südamest, Milo suurt ja tingimusteta armastust edasi kanda ja teistele anda !
´´Kui kedagi nii palju armastad, siis nad tulevad sinu juurde tagasi´´- nii ütles mulle üks tark naine. Ja imesid juhtubki ...ta tuli minu juurde tagasi. Sündis 33 päeva pärast ´´suure´´ Milo surma ja uuesti koju jõudis, täiesti juhuslikult, 87 päeva hiljem, hingedepäeval ! Suureks abiks ja toeks ja inspiratsiooniks sel teekonnal - minu uus, ´´väike´´ labrador Milo:-)  Ta tuli ja oli kohe 1-st päevast peale lihtsalt NIIIII hea koer ! 
Olen Petmilo tooteid väljamõeldes ja disainides arvesse võtnud kõiki negatiivseid  nüansse ja puudusi millega  isiklik kokkupuude, üritanud miinused plussideks vormida. Protsess ja katsetused võtsid aega mitu aastat, enne kui leidsin, et vot just see on see õige, vot see on minu Milo(de) vääriline ! Muidugi jätkuvalt avastan ja arenen ja
täiustan :-)
Pesa - see oli 1-ne toode, millega pusima hakkasin. Pesa disainis mingit revolutsioonilist muutust ei ole võimalik teha, täpselt nii nagu voodi on voodi - 4 jalga ja madrats ! Aga...siin tulid mängu nüansid ja detailid :-)  Peamine - kangas ! Olen kangamaailmas surfanud juba pea 20 aastat ja teadsin mis on kvaliteet. Selle suuna võtsin ka Petmiloga. Alguses tellisin Itaaliast kangarullid - katsetasin...kangas oli
hea, aga mitte selline nagu ettekujutasin. Tuli arvestada ka, et toote hind oleks taskukohane...Ja siis lõi mul ´´tuli ´´ põlema :-) Armastan rohelist mõtteviisi, tarbimisteadlikkust. Läbi selle hakkasin uurima, mis Eesti disaindiivanite tööstuses toimub, sest need kangad mulle väga meeldivad! Nüüdseks saan oma panuse anda ´´puhtama jalajäljega´´´järeltulevatele põlvedele - võtsin kasutusele UPCyclingu. Mis see on? Kokkuvõtlikult saab öelda nii : 
Upcycling ehk VÄÄRTUSTAV TAASKASUTUS - tootmisest ülejäävad (uued) kangad suunatakse tagasi tootmisesse, st uusi tooteid toodetakse tootmiseelsetest kangajääkidest. Juba olemasolevale kangale antakse uus ja väärtuslik elu uue toote näol. 

Nii jõudsin kangastega finishisse ja saan uhusega öelda, et Petmilo pesad on ikka täiesti lux kangastest, mitte ainult visuaali poolest, vaid ka kanga omadused vastavalt 100 % koera elustiilile: aquaclean töötlus ei lase baktereid kanga sisse,läbi selle saavad abi tolmulesta jms allergiaga võitlevad koerad ja teised koerad, kes on terved, jäävadki terveks:-) EI ole mingit kanga särtsumist, krõbisemist ega libedust - kangas ei tee karvale liiga, nahaallergiaid ei teki- lihtsalt on mõnus ja pehme koerale ja hooldusvaba peremehele !  mustus ja vedelik voolavad lihtsalt maha, värskenduseks tõmba lihtsalt niiske lapiga üle ! 
Padjakatted - no nendega lisasin isikupära :-) Armastan kangastelgedel kootud vaipu - Petmilo lux padjakatted on just niimoodi tehtud. Ja jällegi, siin saab taaskasutada ! Koome ainult naturaalsetest materjalidest, mis on head ja mõnusad, lisaks ka ilusad !
Lisaks kasutan lapitekitehnikat - lõikan ruudud, sättin värvidena paika ja õmbleme kokku. 
Mõelnud olen ka pesa põhja peale - kui öelda, et põhi on libisemsvastane, siis see nii peabki olema. Petmilo pesas on see nii - tugev libisemisvastane kangas, mitte imeväikeste kummimummudega marlilaadne kangas, millel puudub tegelikult libisemisvastane funktsioon.
Pesa sisud - need on ka kõik lukkudega eemaldatavad. Saad aegajalt need kohevaks kloppida, kui koer äramagab, vajadusel ka lihtsalt aastate pärast uue sisupadja soetada.
Pesast läks asi edasi - tulid traksid. Täiesti minu enda vajaduspõhised :-) Armastan trakse, sest need on turvalised, ei tule juhuslikult üle pea jne. Aga kõik saadaolevad traksid olid rasked, nagu rakmed. Ma soovisin kergeid ja mugavaid, milles ka koer end mugavalt tunneb. Arvesse võtsin otseloomulikult tugevust ! Kinnitusi testisin - katsetasin pikalt. Raudkindlalt pidi olema  tootjapoolne  sertifikaat nii tõmbetugevusele kui ka materjalile. 
Ohutud mänguasjad ! Siin kaasasin Astangu rehabilitatsioonikeskuse puuetega inimesed. See on üliäge koostöö. Petmilo disainib ja Astangu teostab, õpetaja järelvalve all. Aga...mis teeb mänguasja ohutuks ? SISU ! See polüestervatt , mida kasutatakse, on üliohtlik. Koerad neelavad seda alla, kas juhuslikult mänguhoos või mõni teadlikult - tulemuseks on põletikud või operatsioon. Petmilo mänguasjad on täidetud lihtsalt kangaga :-)
Ühesõnaga, igal Petmilo tootel on oma lugu ja põhjus, miks ta sündinud on :-) Ja mina mõtlen ikka ja alati neid tooteid juurutades, et koera elu oleks mõnus !
Kuula oma koera, nad teavad, mis on hea !

Petmilo sünnilugu:
https://lemmik.geenius.ee/sisuturundus/puhenduseks-lemmikule-kaotusvalu-ja-igatsus-vormusid-ettevotteks-mis-muudab-koerte-elu-monusamaks/